Proč se křečci nesmí koupat

28. ledna 2012 v 18:33 |  Zacházení s křečkem
Jednou jsem byla s kamarádkou venku,a ta má křěčky.Říkala že až příde domů vykoupe Mikiho.Já na to:Cože vždyť křečíci se nesmí koupat ! Ona na to : Ale mě řekli ve zverimexu,že se koupat má.Mě to příde jako blbost tak jsem jí řekla ať ho radši nekoupe,mohlo by se mu něco stát.Sepsala jsem důvody který jsem skusila vymyslet.
  1. Křečci se můžou cachtat jedině v heřmánku a to je jenom koupel na lepší srst...
  2. Keček je pouštní zvířátko a v přírodě nikdy neplave, jenom když je to nutné. Když do vody nemusí, tak se vody zásadně vyhýbá.
  3. Křeček má hustou jemnou srst a když se takováhle srst promočí, tak trvá dlouho než uschne a křeček není zvyklý na chlad, takže může velice lehce onemocnět s dýchacími cestami.
  4. Křeček se myje sám je to velmi čistotné stvoření. Nepotřebuje na to vaši pomoc a už vůbec ne vodu. V přírodě se taky myje sám a vodu k tomu nikdy nepoužívá.
Možná by mě napadl ještě nějaký důvod, ale myslím si, že tohle úplně stačí na to, abych všechny přesvědčila, že koupání křečků je nevhodné a jistě se budou špatně schánět protiargumenty. To že vám někdo řekl, že křečka máte koupat není dostatečný důvod, aby jste si mysleli, že tomu tak opravdu je.... Takový člověk, který vám tohle řekne, toho o křečcích asi moc neví.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji, že jsi přivítal na mou stránku.... Doufám , že se tu zase ukážeš :-)